Logo

Logo

FBPinterest

14 lipca 2015

Średniowieczny bloger - co to konkretnie ma znaczyć ?

Szara Ręcznie Szyta powstała sobie w 2009 roku. W międzyczasie zdążyłam zmienić swoje podejście do szeroko pojętej rekonstrukcji (kilka razy), uszyłam mnóstwo ciuchów, zostałam magistrem inżynierem na doktoracie, założyłam fanpejdż na fejsbuku.

Sam blog trochę się zmienił - powstało trochę tutoriali, w których krok po kroku opisywałam (również w formie filmu) wykonanie jakiejś rzeczy; opracowań - przeglądów jakiegoś tematu. Nie ograniczałam się więc tylko do "pochwalę się co uszyłam i co kupiłam". Moim zdaniem fajny krok do przodu.

Fanpejdż fejsbukowy działa trochę inaczej niż blog - nie lubi długich form, ale też nie lubi przerw w publikowaniu. Mimo nadal średniowiecznych treści, jest bardziej "lajfstajlowy". Pojawiają się zatem na nim inspirowane życiem rekonstruktora memy, zdjęcia z warsztatu, czy ciekawe linki. Nawet w czasie chwilowych przerw w tworzeniu (dla ewentualnie zastanawiających się - nie, nie rzuciłam tego wszystkiego - rok przerwy to kwestia chwili odpoczynku i przystosowania do nowego życia doktoranta) można utrzymywać zainteresowanie szafą.

Nigdy nie zamierzałam być blogerem czysto historycznym - nie mam do tego ani wiedzy, ani zacięcia. Zostawiam tą działkę mądrzejszym (na przykład tym panom). Czysto profesjonalne szycie zostawiam również profesjonalistom (przede wszystkim tej pani).
A ja sobie bloguję w stylu medieval lifestyle. I chyba się podoba widowni.

No właśnie... podoba się?5 komentarze:

 1. Blog wyborny Marta! Tak trzymaj, to jest właściwy kurs. Wypełniasz niszę, której w reko-świecie brakuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! Jak miło :D (chciałam napisać coś elokwentnego, ale brakło mi słów)

   Usuń
 2. Miło, że dzielisz się pasją i wiedzą z innymi, choć jesteś z późniejszej epoki bardzo podobają mi się Twoje twórcze działania :D Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :)
   "Happiness only real when shared", podobnie jest z pasją i wiedzą. Ktoś się kiedyś podzielił swoją ze mną, to ja teraz przekazuję to dalej :)

   Usuń

Blog Designed by The Single Momoirs